Sahte Ürün Uyarısı

SAHTE ÜRÜN UYARISI

TENGA’nın Asya pazarındaki popülaritesi maalesef Çin’de üretilen ve görünüş itibarıyla TENGA’ya benzeyen fakat iç yapısı ve malzemeleri ile tamamen farklı olan sahte ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bu yüzden eğer yurtdışından TENGA satın almayı planlıyorsanız lütfen TENGA GLOBAL Satış Noktaları sayfasını kullanarak size uygun bir perakendeci seçmenizi, Türkiye’den TENGA satın almak için ise TENGA Türkiye Satış Noktaları sayfasından bir satıcı seçmenizi tavsiye ederiz. Taklit ürünlerin dış görünümleri TENGA’lar ile yan yana konup incelenmedikçe sahte oldukları fark edilemeyecek kadar orjinallerine benzemelerine rağmen silikon ve losyonları kullanılmaz derece kötü kaliteye sahip olmakla birlikte sağlığa zararlı maddeler içermektedir.

Sahte TENGA modellerinin paketleri üzerinde “TENCA”, “TENQA” yazabildiği gibi “TENGA” yazılı sahte ürünlere de rastlamak mümkün.

Almadan sahte TENGA’yı nasıl anlarım?

 • Paketin üzerinde TENGA yazıyor olabilir bu sizi yanıltmasın her sahte ürün “TENCA” ya da “TENQA” adı ile satılmıyor.
 • Paketlemenin üzerindeki Japonca veya İngilizce kelimelerde imla hataları görülebilir.
 • Ürün size Çin’den veya Tayvan gibi yakın bölgelerden gönderiliyorsa sahtedir. TENGA sadece Japonya’da üretilir ve tüm Dünya’ya distribütörler aracılığıyla Japonya'dan dağıtılır.
 • Tüm TENGA modellerinin fiyatları bulunduğu ülkelerdeki şartlara göre merkezi şekilde belirlenir eğer alışılagelmişin çok altında bir fiyattan TENGA satın alıyorsanız yüksek ihtimalle sahte bir ürün satın alıyorsunuzdur.
 • Sahte TENGA EGG’lerin içinden çıkan Hediye Losyon Paketinin farklı renklerde olduğu görülmektedir. Orjinal ürünlerdeki losyon paketlerinde sadece sarı renkli logo bulunmaktadır.

Sahte TENGA’nın farkları nelerdir / neyle karşılaşırım?

 • Kullanılan silikonun malzeme içeriği, dokusu ve kalitesi tamamen farklıdır. Deriyle temasa uygun olmayan / sağlığa zararlı bileşenler kullanılmış olabilir. Derinizde tahrişe yol açabilir. Derinizin temas ettiği kısmın aşırı sert ya da aşırı yumuşak olması durumunda kullanımı durdurun.
 • Kullanılan losyonlar herhangi bir standarta uygun olmayıp küflenmiş veya farklı patojenler üretmiş olabilir. Losyon kıvamı fazla akışkan (su gibi) ya da fazla yoğun olabilir. Bu duruma rahatsız edici bir koku ve/veya renklenme de eşlik edebilir. Lütfen böyle bir durumla karşılaşırsanız sağlığınızı korumak adına edindiğiniz sahte ürünü kullanmayın.
 • Silikonun etrafına sarılı sünger kanserojen maddeler içerebilir.
 • Hatalı üretimden dolayı hava çıkışı kapalı olabilir bu durumda kullanıcının ürün içine girmesi imkansız hale gelebilir.
 • Sahte ürün içinde sert / kesici / delici cisim bulunabilir.
 • Hava çıkışını tıkayan hatalı üretim dolayısıyla kullanım sırasında sahte ürün patlayabilir plastik aksam yırtılarak kullanıcıya zarar verebilir.
 • Hatalı ürün normalden çok daha hızlı biçimde deforme olabilir. Sararabilir ya da yeni açıldığında sararmış / koku yayıyor halde olabilir.

TENGA Türkiye Facebook TENGA Türkiye Twitter
Kargo 5TL
100TL Üzeri Kargo Bedava Paket Gizliliği
Kapıda Ödeme Axess'e 12 Taksit
Copyright© Pandoris® LTD. Her hakkı saklıdır.